| User252426 a întrebat:

Ce viteză prinzi în 4.5G cu Samsung Galaxy Note 20 Ultra?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Viteza maxima pe care ti-o ofera operatorul, stai tu calm. Doar sa ai vreun telefon de acum 4-5 ani ca sa zici ca telefonul iti limiteaza viteza la net 3-4G...

| User252426 explică (pentru GabiDumitrescu):

Telefonul meu are 4G+, nu suporta 4.5G. Un S21 Ultra duce lejer 600Mbps. Oferta mea este limitata la 600 Mbps in 4.5G, dar telefonul meu are 4G+ nu 4.5G, iar in 4G+ 3CA prinzi maxim 330 Mbps

| User252426 explică (pentru GabiDumitrescu):

Alte telefoane 4.5g prind si 500Mbps-600 Mbps

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru User252426):

Depinde exact unde te afli. Ca sa zici precis ca e vina telefonului, ar trebui sa mai ai si acele "alte telefoane 4.5G" care zici tu ca ar prinde 5-600 la tine. P.S. Hai mai da-o in spanac! La ce te ajuta sa ai nu-stiu-cit-net in benchmarkuri? Am 10T Pro, conectivitate 5G am vazut din parti, iar daca netul merge cu 20 Mbps, e deja arhi-suficient

| User252426 explică (pentru GabiDumitrescu):

Telefonul meu e 4G++, nici decum 4.5G și este limitat la 330 Mbps pentru că atât poate rețeaua în 4G++. În 4.5G eu aș prinde și 500-600Mbps(limita ofertei mele).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru User252426):

Visezi vise. Tu iti dai seama de ce viteze discutam aici? Una la mina, in conditii reale nici naiba nu iti depaseste ~150-200 Mbps decat in foarte putine locuri. Doi la mina, revin la intrebarea de mai sus - la ce te ajuta sa ai xxxxx Mbps pe telefon?

| User252426 explică (pentru GabiDumitrescu):

Descarc și încarc, poate ajunge upload pe la 50Mbps în casă

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru User252426):

Tu torentezi pe telefon? big grin

| User252426 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu stau eu 10 ore să se încarce o pagină