| SamsungElectronics a întrebat:

Ceao.

Care dintre voi aveți Samsung Galaxy S10 Plus sau care ați avut Samsung Galaxy S10 Plus?

Ce părere aveți despre el?

Este un telefon din 2019, eu mi l-am comandat de pe Emag joi și vineri mi-a ajuns.

Are 128 GB și 8 GB RAM și display dynamic amoled HDR10+ și vine echipat cu un sistem audio reglat de AKG cu difuzoare stereo, care mă înnebunesc cum se aud de fain, mai ales când este activat Dolby Atmos, dar nu îmi place că are procesor exynos și se cam încălzește, știu este varianta și cu qualcomm snapdragon 855 (7 nm) USA/CHINA și la noi în EUROPA este cu exynos.

Și bateria este decenta și tine bine nu comentez.

Am și un Samsung Galaxy s20 Fe 5G care are procesor qualcomm snapdragon 865 5G ( 7nm+) și acest Samsung Galaxy s20 Fe 5G nu se încălzește deloc când mă joc și are display super amoled HDR10+ de 120Hz.

Am făcut comparație la camere și amândouă telefoane sunt identice la camere la fel și pe partea de audio, amândouă se aud extraordinar.

Un avantaj, Samsung Galaxy s10 plus are mufă jack pentru căști și Galaxy s20 Fe 5G nu are, dar nu-i problema că am și căștile lui cu USB-C și est foarte bine.

Care ziceți sa îl folosesc?

Samsung Galaxy S10 plus sau Samsung Galaxy s20 Fe 5G?

Poate îl dau la mami Galaxy s10 plus, ca ea are un Huawei P smart 2019 la care i se duce display-ul.

Ce părere aveți voi?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-l pe cel cu 8g ram, sună mai... "rotund"

| johnnny123 a răspuns:

Felicitări pentru multitudinea de telefoane Samsung pe care le posezi.

Du-te și mai cumpără-ți încă un Samsung și schimbă-ți numele de utilizator în SamsungSamsungSamsungElectronics.

| mynameisnotsupposedtobehere a răspuns:

Am un S10 și acum o lună l-am comparat cu un S20 Fe. Am constatat că S20 Fe este mult mai bun la camera frontală (cea de pe spate este mai slabă față de cea de la S10), are o baterie mai puternică, versiune android mai avansată și tot așa. Deci totuși, cred că un S20 ar fi mai bun decât un S10+