| Neluuu a întrebat:

CeauTPU: Am un tel Samsung galaxi s 2, si notificarile la mail si gmail nu mi le afiseaza sus pe bara la notificari si nici sonor nu sunt avertizat.Ca sa vad daca am primit mail trebuie sa intru in aplicatii,si de acolo le pot citii, pentru ca de primit le primesc, dar nu ma avertizeaza ca le primesc.Tin sa precizez ca la skype si facebook e ok. Astept raspunsuri cat mai clare. DAU FUNDA

1 răspuns:
| Florin0012 a răspuns:

Deschide aplicația Gmail Gmail pe telefonul sau pe tableta Android.
În partea stângă sus, atinge Meniu Meniu.
Atinge Setări.
Selectează contul.
Apasă pe Notificări și selectează un nivel de notificare.
Atinge Notificări pentru Mesaje primite. Notă: dacă folosești Android O și versiunile superioare, atinge Gestionează notificările. Sub numele contului, comutatorul trebuie să fie setat ca Activat.
Stabilește setările pentru notificări, inclusiv sunetele.