| Nfs1999 a întrebat:

Cei care se pricep in telefoane...un ajutor.Este posibil de făcut la un Lenovo K30-T(anume versiunea"T") care "vede" doar retelele 2G, deoarece aceasta versiune este pentru retelele TD-LTE care functioneaza doar in China reteaua 3G/4G.Este posibil de schimbat in el mecanic(adica de schimbat ceva din versiunea "W" care vede retelele 3G/4G in Europa si de schimbat pe versiunea "T")sau prin vreo actualizare?
multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic 2g/3g/4g(lte), este un modul gsm, trebuie inlocuit, adica nu stiu cine face asa ceva, poate prin Bucuresti sau la vreun service super bine dotat, trebuie lipit, acel modul pe placa de baza, nu stiu daca este posibil, eu unul nu cred.

| Nfs1999 explică (pentru anonim_4396):

Dar macar se merită? Sau deja mai bine un alt telefon de cumparat?

| andreia67 a răspuns (pentru Nfs1999):

99% sanse ca nu merita sau pur si simplu nu se poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nfs1999):

Doar daca tii cu adevarat la telefonul acela e "o amitire" laughing poate, altfel nu.

| Nfs1999 explică (pentru andreia67):

Multumesc mult pentru ajutorwinking