| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cei care si-au cumpărat noul telefon Galaxy Note 20 Ultra 5G... Ce parere aveți despre el? Își merita banii telefonul în opinia voastra?
Care va fi cel mai performant telefon în septembrie 2021? Din ce se știe în momentul actual ca o sa apară atunci pe piata?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Ideea e ca la astfel de telefoane pretul merita doar daca ti-l doresti extrem de mult. Poti sa traiesti si cu un Note 10/S10 la fel de bine. Daca ti-ai luat ultimul model de anul asta la anul ce faci? Ti-l iei si atunci? Banii probabil ca si-i merita teoretic. Practic nu stiu cata lume foloseste tot ce are telefonul ala. Eu am S10+ si nu stiu daca am facut vreo poza cu el de cand l-am cumparat, si l-am cumparat cand a aparut. Intr-adevar, flagship vechi de un an, ma incanta foarte mult ca nu s-a blocat niciodata, nu m-a lasat la greu, mereu s-a comportat cum ma asteptam ( cam si normal la 3500 de lei sau cat a fost ). Chiar daca as avea Note 20 ala nu cred c-as face mai multe poze. Cu Pen-ul te joci cand te plictisesti daca nu ai talent artistic si nu desenezi pe el. Asta cu notite rapide e cu dublu tais, cred ca tot mai rapid e sa scrii din tastatura si sa intelegi mai usor ce-ai scris decat sa tragi o mazgalitura pe ecran pe care n-o mai descifrezi ulterior.

Merita sa-ti iei telefon de 7000 de lei daca ai o masina ceva mai scumpa, vorba aia. Daca-ti iei telefon care te costa cat masina, mai bine o lasi balta. Deja la 7000 de lei sunt fite. N-o sa vezi niciodata pe cineva cu un salariu care chiar ii permite sa-si cumpere telefonul si sa nu-l usture la buzunar sa zica "L-am cumparat pentru ca aveam nevoie neaparat de acest telefon!". Nu, o sa-ti zica "L-am cumparat pentru ca imi doream ultima fita de telefon." Asa e de fiecare data cand apare un telefon nou.