| MulteeIntrebarii a întrebat:

Ceva dubios se întâmplă cu telefonul meu xiaomi.
Îl țin la încărcat, arată că incarca și bateria tot scade. Sunt la 3%, azi l-am pus la 36%
Ce se întâmplă? Ce să-i fac?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Ori baterie defecta, ori ai probleme cu mufa de incarcare a telefonului. Si incarcatorul poate fi de vina, testeaza-l pe alt telefon.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De incarcat pe minus nu cred ca e posibil asa ca poate ai o problema cu mufa de incarcare sau cablul de incarcare, s-a largit prea mult. Cumpara alt cablu si incearca.

| CtBogdan a răspuns:

Poate nu-i incarcatorul original.

Daca ai abuzat de telefon ore in sir chiar si cand era la incarcat, probabil s-a defectat bateria.

Incearca sa-l incarci cu un alt incarcator original Xiaomi iar daca se incarca la fel inseamna ca e bateria.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefonul mai este in garantie? Daca da, schimba l.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca-i incarcatorul de vina, stricat, fir rupt...