| geepas a întrebat:

Cine are Nokia lumia 900 si are setarile pentru internet cosmote sa ma ajute si pe mine urgent

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi cum se fac setările de internet pe site-ul OFICIAL, la linkul :
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

Toate cele bune.

| geepas explică (pentru bursuc001):

Le-am facut setarile astea dar nu merg...
oricum mersi

| bursuc001 a răspuns (pentru geepas):

Cu plăcere!

N-ai precizat ce ai : cartelă ( de care ) sau abonament?
Vrei setări pentru activare internet web'n'walk sau de care?
Ai trimis un SMS gratuit la 1234 cu textul "A WI", pentru activarea iniţială a internetului?
Ai încercat configurarea AUTOMATĂ a telefonului prin mesaj gratuit fără conţinut la 4777?
Ce răspuns ai primit?

Toate acestea se încearcă ÎNTÂI, apoi se încearcă setări manuale.

Dacă vrei să activezi web'n'walk pe acest model de telefon, e posibil să NU meargă ( să nu-l poţi activa ) deoarece NU a fost optimizat/testat pe acest model de telefon - vezi lista telefoanelor compatibile web'n'walk la linkul :
http://www.wnw.ro/telefoane_compatibile_webnwalk.html