| anonim_4396 a întrebat:

Cine e de vina ca eu nu am semnal la telefon la tara?
Eu tocmai ce ma contrazic cu tata pe subiectul asta.
-Tata zice ca e din cauza operatorului.
-Eu sunt de parere ca e de vina locatia.
Sa ne explice cineva care e de fapt adevarul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amandoi aveti dreptate pe jumatate, semnalul lipsa sau mai slab depinde de firma de telefonie (puterea semnalului) si de locatie, respectiv daca sunteti in aria de acoperire, la limita acesteia sau nu in afara acesteia.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Amandoi aveti dreptate, numai ca tatal are mai multă.

| Leena15 a răspuns:

Eu consider ca are dreptate tatal tau.
Faptul ca nu ai semnal intr-o anumita zona se datoreaza infrastructurii acelei retele de telefonie mobila.
Nu stiu cum se numesc acele dispozitive care asigura semnalul. o sa le spun generic ...antene daca nu exista sau sunt prea putine in zona in care esti tu, semnalul e slab sau inexistent...