| Mary012 a întrebat:

Cine este pe Digi.Mobil si prinde 4G?
Am vazut ca s-au apucat sa extinda serviciul 4G si inFDD 2100 Mhz banda 1. Eu sunt din Alexandria am citit in comunicatul de presa si nu eram mentionati. Desi servicul 4G este existent si la noi doar ca in varianta TDD 2600 Mhz banda 1. Telefonul meu nu prinde 4G la frecventa asta dar in frecventa 2100 ar prinde. Voi prindeti 4G de la digi? Merge ok netul? Ce telefoane aveti?

6 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

Am un Allview P6 Energy Lite, prinde:
4G:
FDD 800/1800/2100/2600MHz
TDD 2600MHz
Si merge PERFECT.

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Asus zenfone 2 ZE500KL
Viteza foarte buna si mama mea are un telefon 3G(nu stiu modelul)si merge foarte bine

| Mary012 explică (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Si eu tot telefonul asta il am dar luni il duc la altex ca mi se apasa singur touchul. Tu de unde esti? Eu am telefonul asta si nu prinde 4G de la digi.

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns (pentru Mary012):

De prin caras Severin sunt nu vreau să dau locația exactă și pentru problema cu touchul dacă ai folie de protecție DAO JOS! Si daca ai vreun virus dai reset din fabrica si daca vrei salvează pozele pe un pc/laptop parerea mea e că cel mai bun telefon (calitate-pret) si zi-mi si tu din ce județ ești și poate îmi dau ușor ușor seama de ce părerea mea e sa nu duci telefonul

| Mary012 explică (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Am cautat pe net si sa stii ca multi au problema asta cu el. Pur si simplu nu are nimic pe ecran a avut folie de sticla din aia bun. Ecanul nu are nici o zgarietura. Si eu l-am luat pentru ca e foarte bun. I-am dat si resetare da nu din setari i-am dat restart si i-am dat din meniul ala, In fine faza e ca si acolo s-a blocat. Pana mi-a pornit am stat vreo 10 minute. Apoi nu merge sa setez limba apasam si nimic. M-am chinuit cu el. Asta e il dau sa il faca, Ma dezamagit rau Asus si la laptop si la router si acum si la telefon dar tot as cumpara produse de la ei.

| Mary012 explică (pentru Mary012):

Si sunt din Teleorman -Alexandria.