| dsafgdsag a întrebat:

Cine foloseste Google Foto sa ma ajute si pe mine? Vreau sa salvez pozele pe care le am in telefon acolo si sa ramana chiar daca imi dau reformatare la telefon sau il schimb. Si am vazut ca mi se salveaza automat toate pozele pe care le am in telefon si vreau sa salvez in Google Foto doar pozele pe care le vreau eu. Cum pot face asta?

6 răspunsuri:
| cyberalex a răspuns:

Google foto este un serviciu nefolositor mai bine Google Drive.
www.google.com/drive/

| dsafgdsag explică (pentru cyberalex):

Aici am inteles ca salvezi fisiere pdf, word etc. Poze nu poti.

| Ionut231312 a răspuns:

Pozele raman chiar daca dai reformatare la telefon, trebuie doar sa ai cont de google cu care sa fii conectat la google photos, iar pentru salvarea pozelor dorite trebuie sa le stergi pe cele nedorite, deoarece si ele raman salvate.

| dsafgdsag explică (pentru Ionut231312):

Am inteles, si doar google photos exista pe Samsung sau Android in care poti face asta?

| cyberalex a răspuns (pentru dsafgdsag):

Si foto, dezactivează, consuma resurse (hangouts, etc.).

| Ionut231312 a răspuns (pentru dsafgdsag):

Probabil exista si altele, dar eu folosesc google photos si sunt multumit de el.