| iseenochanges a întrebat:

Cine imi spune si mie mai precis, cum recunosc un iphone original fata de unul fake,, cel fake poate avea microsim?

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

VERIFICA DACA iPhone, iPad, iPod este original ->
1. Daca il vede iTunes inseamna ca e original.
2.Sau baga serial/number aici https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do Bafta!

| relian a răspuns:

Singura metoda sa il verifici este cumau mai spus pe aici si altii sa il conectezi la itune.Restu ca e carfcasa nu stiu cum de slaba calitate si etc nu estye relevant, pentru ca daca am avut si i-am spart carcasa si am luat alta mai slaba calitativ aia nu inseamna ca ala nu este iphone.Deci itune spune daca ala e fgake sau nu.La un fals itune nu o sa til vada, nu il recunoaste.Itune vede, recunoaste doar produsele fabricate de Apple.

| valentino52 a răspuns:

Mai simplu decat sa il conectezi la itunes e sa verifici daca are AppStore...

| Alphabeat a răspuns:

De obicei e destul de usor de recunoscut, se vede in calitatea materialelor, unele inscriptii, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex8595 a răspuns:

Salut uite aici un videodupa youtube... iti arata cam tot...
http://www.youtube.com/watch?v=K4ULEr6dWjo
Funda?

| justme1995 a răspuns:

Cel fake nu poate avea microsim, majoritatea sunt dual-sim, si asa e, daca il recunoaste iTunes e original

| NicholaszMCExpert a răspuns:

Un iphone adevarat este asa : Nu i se poate scoate carcasa si are ecranul mai mic fata de cel fake.Iar cel fake poate avea. Funda?

| blackoutlet a răspuns:

Www.blackoutlet.ro cum sa recunosti un fake