| simplegirl2 a întrebat:

Cine se pricepe la telefoane sa-mi spună:la iPhone la App story e setata o parola cu id; acum daca nu stiu parola si am uitat-o nu pot sa descarc nimic din app ștore.Se poate schimba id sau altceva de facut ca sa pot Descarcă aplicații? Mersi, funda!

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Buna, e simplu daca vrei sa-ti schimbi parola la vechiul id, trebuie doar sa urmezi pasii:
-Acceseaza My Apple ID (appleid.apple.com).
-Fa clic pe Reset your password.
-Dupa trebuie sa Introduci ID-ul Apple (adresa de e-mail asociata contului sau adresa de e-mail iCloud – @icloud.com – creata pe baza acelui ID Apple) si fa clic pe Next.
-Selecteaza Answer security questions ca si metoda de autentificare, iar apoi clic pe Next.
-Selecteaza data nasterii asociata ID-ului tau Apple, iar apoi fa clic pe Next pentru a incepe sa raspunzi la interbari.
-Dupa ce vei raspunde la intrebarile de securitate, ti se va cere sa introduci si sa confirmi noua parola (aceasta trebuie, la fel ca si cea anterioara, sa contina cel putin o majuscula, o cifra si un simbol). Dupa ce ai introdus parola corect fa clic pe Reset Password.

| AllieAyl a răspuns:

Schimba parola de la icoud.Intrii aici https://www.icloud.com/ dai parola uitata si o schimbi cu ajutorul e-mail-ului

| roanunt a răspuns:

Schimbi parola de la iCloud doar daca telefonul a fost al tau si nu l-ai cumparat second-hand. Daca ai cumparat telefonul la mana a doua, nu iti recomand sa dai resetare acelui telefon niciodata, pentru ca nu vei mai avea ce face cu el. Daca cunosti persoana de la care l-ai cumparat, intreaba ce parola are la cont. Daca telefonul a fost al tau de nou si tu ai configurat contul iCloud, poti sa o resetezi.