| MBAAA a întrebat:

Cine stie cam cat costa decodarea unui telefon si cum as putea face asta?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te duci la un service autorizat de telefonie mobilă și întrebi acolo, nu costă foarte mult, dar un pret exact ti-l pot oferi doar cei de la acolo! Daca telefonul e un model nou, e posibil sa fie mai scump.
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

Te duci la firma de unde ai telefonul, la un magazin de unde-l cumperi de ex. si spui "Buna ziua, vreau daca se poate sa imi decodati si mie telefonul si daca nu se poate aici, unde ma pot duce?" de obicei acolo se fac decodarile. Si costa in jur de 300-400 de mii (30 sau 40 de lei noi).

| Claudiu2011 a răspuns:

Depinde de telefon. In general costa 20-30 de lei. Te duci la un service gsm si stiu aia ce sa-i faca.

Alte răspunsuri
| ElShaarawy a răspuns:

Uite costa in jur de 60-100 lei dar depinde si de telefon si de "decodator". Du-te la Orange sau Vodafone si intreaba daca decodeaza telefoane.

| mijlsach a răspuns:

Depinde de unde ai cartela si depinde unde te duci. La unele magazile e mult mai scump ca la altele.

| Adyspeed a răspuns:

Cam 50 de lei costa, depinde de telefon si poti sa decodezi la orice servis de telefoane care se gaseste in orase.

Alte răspunsuri
| EuSiAtatoO a răspuns:

Costa cam 25 de lei, trebuie sa mergi la orice firma care asigura service-ul, dar sa stii ca iti pierzi garantia daca e nou.
ps:Eu am mers la Arad, la Ziridava (un magazin de acolo).

| Tha_Alexandra_2001 a răspuns:

Pai eu stiu, iau cam 50 lei.