| IIIshaneIII a întrebat:

Cine stie un custom rom care sa mearga cat mai bine pe s5, care a fost testat deja,eu am testat ressurection remix si zephyr o.s, cel dintai fiind cel mai bun (anroid 7.1.1 nougat) si ruleaza si super bine, astept pareri cu romuri bune si cat mai rapide pentru s5 model g900f cu procesor cualqcomm

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Pe sammobile gasesti tot.

| IIIshaneIII explică (pentru Pool77):

Pe sammobile il gasesti pee cel original, si nu imi place ca are lag, parca mai bine rula j5 cu romul oficial decat s5

| Pool77 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Gaseste-ti una, si ramai cu aceea.

| NAT0 a răspuns:

De ce îți place să schimbi romul? Ce are ăla original? :-s

| Pool77 a răspuns (pentru NAT0):

Romurile difera una de alta, unele ajuta la baterie, altele ajuta la niste buguri etc.

| IIIshaneIII explică (pentru NAT0):

Manaca mult ram, procesor si multa baterie, i-am cumparat baterie noua si tot nu tine cum ma tinea la Sony z3 compact si ala avea acumulator de 2600, Sony z3 compact cu acelasi piese si rula mult mai bine si tinea bateria mult