| Ady_Adrian_1997_XOb3 a întrebat:

Cred ca telefonul meu este infectat cu un virus, îmi recomandati si mie un antivirus gratuit (pentru Nokia lumia 520, sistem de operare Windows phone? ps aplicatiile nu sunt la fel ca la android)

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

Sistemul de operare windows phone este mai securizat fata de android și ios, adica pe windows phone nu există viruși, în market place (magazinul de aplicații din wp) nu sunt de descărcat aplicații antivirus. Deci nu te îngrijora ca ai virusi în telefon, nu ai cum sa ai virusi.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te referi la reclama cu "telefonul tau este virusat"sa stii ca nu-i asa. Aia este o reclama ce-o aveam si eu cand am avut telefon pe Windows. Stai linistit! Se pare ca inca nu sunt virusi pe Windows Phone. Si totusi daca ar fi se poate doar trimite in service unde sa schimbe softul. Nu trebuie sa arunci telefonul cum zicea un individ.

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai pc cu windows il conectezi la pc si il scanezi.

| LTAA a răspuns:

De unde stii ca ai virus? Reclame de la pornache si siteuri dubioase, asa-i?

| Thehighteffect a răspuns:

Încearca Avast Free Antivirus. E gratis si eficient.

| Snoop44 a răspuns:

Nu ai cum
O data ce a intrat un virus intr-un telefon nimic nu-l mai scoate înveci pururi.Degeaba iîț iva spune antivirusul ca "telefonul e curățat" sau"telefonul nu este expus la niciun pericol".E VRĂJEALĂ. Numa ca săte ffacă pe tine sa te simți mai bine.Iar singura cale ssigură de a scăpa devviruși e ssă schimbi toată placa de bbază.