| MrCristian a întrebat:

Credeti ca repilica de IPhone de la site-ul urmator este buna?
Uitati site-ul:http://www.240.ro/......27%27.html
Va rog doar cei care se pricep! Multumesc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU-ţi recomand să cumperi nici o "replică", după nici un model de telefon, deoarece vei avea numai PROBLEME!

Toate cele bune.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Danut are dreptate!
Si te-as ruga sa nu faci CEA MAI MARE greseala din viata ta!
Sunt ASEMANATOARE! Nu au dimensiuni la fel! iPhone 5 are un ecran mic, de 4", dar acesta este de 3, 2! NU ii inteleg pe nesimtitii astia!
Stii care e chestia? acesti nesimtiti nu au limita! Am vazut pe youtube cu o replica de 4! SCRIA pe cutie ca este de 5MP, cand a intrat in camera, a vazut ca este de 1, 3MP! touchscreenul REZISTIV merge pe alocuri! butoanele o sa iti cada!
Uite : Eu, de exemplu am gasit un telefon 'perfect' as putea spune! Arata ca un iPhone5 (Ecran de 4", dimensiuni apropiate), si are android! Si are un pret NORMAL, deci acela chiar este un telefon normal! Da, este mai scump decat gluma asta, este 600Ron, dar mi se pare genial!
http://www.okazii.ro/......a122484961
Astia macar spun ca nu este total real!
Sper ca te-am ajutat!

| IoanaDaiana05 a răspuns:

Buna! In general, replicile nu sunt foarte bune calitativ, sa zic asa, mai ales la pretul acesta..Sunt replici intr-adevar bune ( adica mai bune decat restul..se conecteaza la internet, etc), dar la un pret mai ridicat ( gen 600 ron pe tabletepcieftine, si-a luat o prietena si este foarte ok in comparatie cu celelalte). Dar de 600 lei iti poti lua un telefon care sa nu fie replica si sa fie chiar bun! Acum depinde de tinehappy

| DanutMNU a răspuns:

Buna Cristian!

Sa iti spun sincer, replicile in general nu sunt de calitate, merg prost, cand ai nevoie de semnal la telefon, te lasa balta... Eu am avut acum 2 ani o replica a telefonului IPhone 4 dar m-a dezamagit total! Nu aveam semnal bun, aplicatii nu imi puteam descarca deoarece nu existau ( ex: Facebook ). Acum depinde de dorinta fiecaruia. La 200 de lei cat e pretul la replica, nu stiu daca e telefon, poate e ceva de jucarie sau ceva care nu functioneaza. Treaba ta, acesta e doar un sfat, sa nu il iei in nume de rau, faci cum crezi tu!