| Novăcescu_Iasmina_1997 a întrebat:

Cu ce este diferit iPhone 6S de Iphone 6? Este mai special?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diferenţele/comparaţia şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=7242&idPhone2=6378

Toate cele bune!

| Chivoiu_Emanuel_1993 a răspuns:

Diferentele nu sunt foarte multe dar sunt. Diferentele sunt rezolutia celor doua camere ale lui iPhone 6S sunt mult mai bune decat cele de pe iPhone 6, iPhone 6S are 3D touch care la o apasare mai puternica pe ecran va prezenta anumite functii ale unor aplicatii ( trebuie sa apesi pe o iconita/ aplicatie, dar inca nu functioneaza cu toate aplicatiile)si iPhone 6S are un scaner de amprente mai rapid, aproape instant