| Arh123 a întrebat:

Cu ce sa lipesc plastic de metal? Am nevoie da o carcasa de Nokia 6300, s-a dezlipit suportu de plastic, de fata de metal si nu sta bine. Cu ce sa o lipesc sa ramana lipita, sa nu se dezlipeasca!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Este un adeziv care se numeste : BISON VINYL PLASTIC ADHESIVE, este un tub destul de mare cu o culoare verde inchis, o sa mearga sigur, cu el am lipit si eu tot o chestie de metal cu una de plastic de cateva luni si sta foarte bine si acum, dar vezi sa nu iti lipesti mainile pentru ca se usuca repede si este mai puternic si decat Picatura. funda?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Decât să faci vreo prostie, mai bine mergi cu el la un service autorizat de telefonie mobilă și rezolvi problema. Dacă este în garanție mergi la magazinul de unde l-ai luat.
Pa, pa.

| horia2012 a răspuns:

Picatura. 3.50 lei. Pui de jur-imprejur
fff putin si pe metal (nu pe plastic).
Ai grija ca lipeste foarte tare.

| Arh123 explică (pentru horia2012):

Mersi de raspuns horia, dar am incercat cu picatura si n-a tinut sad, acum incerc adezivu ala de la BISON big grin

| horia2012 a răspuns (pentru Arh123):

Cu placere.

| BlackBoyHD a răspuns:

Picatura

| raducu1205 a răspuns:

Pai mergi la un magazin si-ti cumperi un lipici tare. Eu am lipit cu un lipici o bara de la masina laughing. Funda?