| nyke64toamna a întrebat:

Cum activez casuta vocala pe cartela cosmote?

1 răspuns:
| LyVE a răspuns:

Instrucţiuni

- Iniţializarea căsuţei vocale

- Accesarea căsuţei vocale

- Ascultarea mesajelor

Iniţializarea căsuţei vocale

Pentru a putea accesa căsuţa ta vocala, trebuie mai întâi să o iniţializezi. Apelează 177 de la propriul telefon mobil şi introdu 1234, codul temporar de acces prestabilit de COSMOTE.
Apoi poţi începe procedura de personalizare a căsuţei tale vocale:
alege o parolă uşor de memorat formată din 4 cifre (îţi recomandăm să schimbi parola iniţială pentru a asigura confidenţialitatea căsuţei vocale)
înregistrează un mesaj de salut cu propria voce;
înregistrează-ţi numele.
Toate aceste setări le poţi modifica oricând doreşti.
Accesarea căsuţei vocale

Pentru a accesa căsuţa vocală ai două opţiuni:

De la telefonul tău mobil
Apelând numărul 177
Apelând numărul +40766.177.177 când eşti în roaming
De la un alt telefon - fix sau mobil
Apelând numărul 0766.177.177
Ascultarea mesajelor

Poţi asculta mesajele din căsuţa ta vocală de la telefonul tău mobil sau de la orice alt telefon urmând instrucţiunile:
Pentru a asculta mesajele din căsuţa ta vocală:
formează 177 când eşti în România sau +40766.177.177 când eşti în roaming
ascultă instrucţiunile din meniul principal
apasă tasta 1.
Pentru a asculta mesajele din altă căsuţă vocală:
formează 0766.177.177 când eşti în România sau +40766.177.177 când eşti în roaming
introdu numărul căsuţei vocale (ex 076x.xxx.xxx) urmat de tasta #
introdu parola căsuţei vocale urmată de tasta #
ascultă instrucţiunile din meniul principal
apasă tasta 1.