| Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

Cum activez Digi 4G pe HTC One M8?(abonament digi optim nelimitat) Am activat 4G sunand la *111# dar internetul e tot incet, nu e la viteza 4G, pls help,

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa ai un telefon care suportă 4 G, daca stii sigur ca telefonul tau merge si pe 4 G dar nu stii tu cum sa il setezi, te duci la digi si rogi pe cineva de acolo din magazin sa il activeze, daca telefonul nu suportă 4 G atunci trebuie sa i ti i ei alt telefon care poate merge si 4 G.

| Bogdan_Gabriele_1990 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Telefonul meu e 4G LTE deci ar trebui sa mearga...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bogdan_Gabriele_1990):

Atunci da merge, dar mergi tu cu telefonul la cei de la Digi Rds sa il activeze ei, poate trebuie activat din telefon sau din abonament, ei vor sti ce sa i facă.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Telefonul tau ai setat sa functioneze (si pe) 4G?
Daca nu, el functioneaza pe 3G.

| Mary012 a răspuns:

Du-te in setari/utilizarea datelor/acolo e un buton cu 3 puncte dai pe retele mobile -tip de retea preferat 4G. Vezi ca de la digi 4G nu e stralucit nu merge bine stiu ca si eu am tot la ei

| Bogdan_Gabriele_1990 explică (pentru Mary012):

Oricat de nestralucit ar fi, nu e posibil sa fie 0.1 mbps viteza de internet...

| Mary012 a răspuns (pentru Bogdan_Gabriele_1990):

Nu nu este dar sa ai 2Mb/s nu e stralucit. Sunt diferite zone de exemplu la liceu unde e ful semanl am 2Mb/s si acasa am 15Mb/s.