| Robert_Voicu_1995 a întrebat:

Cum aflu cine ma suna cu nr privat?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la operatorul de telefonie printr un ordin judecatoresc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti. Politia nu va reactiona decat daca ai dovezi ca ai fost amenintat cu moartea. Incearca sa inregistrezi apelurile si sa nu le stergi (muti) din locul unde le-ai inregistrat. Cat despre treaba cu VOiP, ia-ti gandul! Nu mai functioneaza de mult operatiunea. Eu am incercat si nu merge.

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi la poliție pentru mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te ameninta,etc te duci la politie,si etc.
Daca nu, era un site pe care puteai face asta, gen,ala suna intai la un numar, ii ramanea numarul, chiar daca nu suna cu ascuns, si apoi ii dadea redirect la tine, ceva de genul.Nu stiu site ul, si nu stiu de ce te stresezi, cand sunt atatea aplicatii cu care poti bloca apelul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci un cont pe un serviciu VoiceIP, acestia iti aloca un numar spre care vei devia apelurile tale.Nimeni nu mai poate naviga incognito!