| Annddrreei a întrebat:

Cum aflu cine ma suna cu numar ascuns, adica am facut chestia aia cu call Romania, dar nu merge, si acolo imi arata in loc de umar cuvantul ANONIM...ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt servicii nationale cat si internationale care suna anonim ( ori privat).
Nu stiu de ce aleg unii aleg sa sune anonim/ sau privat, si eu primesc aceste apeluri si in majoritatea cazurilor au fost de la medicii specialisti, la care aveam programare facuta, ca sa confirm ziua si ora cand ajung la ei.
Raspunde la telefon cand esti apelat, sa vezi cine este si ce vrea.
Ca prin telefon nu ti se poate intampla nimic rau.
Daca nu este cineva important, poti sa inchizi, dar daca este ceva important si nu vrei sa raspunzi?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci cu o sentinta judecatoreasca la operatorul de telefonie si ai sa afli

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Faci o reclamație scrisă la secția de poliție de care aparții. Atașezi și un screenshot cu apelurile primite, pentru a justifica ceea ce spui.
PS. Telefonul are și funcția de a bloca apelurile cu numere private. Pune-o în aplicare.winking