| Munteanu_Daniela_1977 a întrebat:

Cum aflu codul puk la o cartela Orange

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca ai introdus codul PIN de 3 ori gresit, poti afla codul PUK din contul tau online, prin apel gratuit la *100# sau prin apel la numarul 300 - Serviciul Clienti. Mai multe detalii poti gasi aici https://www.orange.ro/help/am-blocat-codul-pin-cum-aflu-codul-puk-91 Daca nu te descurci, te asteptam in sectiunea de mesaje private cu numarul de telefon.

O zi buna,
Orange helper

| AlexSalling a răspuns:

Trebuie sa ai cadul cu care a venit cartela. Daca nu-l mai ai, poti merge la Orange si ceri alt SIM. Succes.