| TimeeaBtrx a întrebat:

Cum aflu codul puk? mi-am blocat din greseala tlf si imi cere puk

Răspuns Câştigător
| tashajkl a răspuns:

Depinde pe ce retea esti... daca esti pe cosmote apelezi numarul *100# si urmezi pasii, daca esti pe Orange formezi acelasi numar ( *100#) dupa tastezi cifra 7 unde o sa ti se ceara nr tau de telefon sau suni la nr 484 ( cu taxa) sper ca ti-am fost de ajutor... funda?

| BSwwatch a răspuns (pentru tashajkl):

It dau eu funda!

| tashajkl a răspuns (pentru BSwwatch):

A da? buun atuncihee hee

| BSwwatch a răspuns (pentru tashajkl):

Cauta intrebarea mea legata de snowboard, si zi si tu ceva acolo, ca nu mai poti de somn dupa sortul ala:-) si-asa n-am gasit pe nimeni, si ti-o dau!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suni la relatii cu clientii de pe un alt mobil le spui problema iti cer numarul de telefon apoi iti dau puk-ul!

| TimeeaBtrx explică (pentru darrio2007):

Dar fara sa sun, nu se poate?

| darrio2007 a răspuns (pentru TimeeaBtrx):

Daca mai ai suportul in care a fost cartela vezi ca scrie acolo puk.Acela care seamana cu un card.

| TimeeaBtrx explică:

Dar fara sa sun nu pot afla puk-ul?

| Gabonne a răspuns:

Pe cardul ala unde scrie si codul pin langa e codul puc Cardul ala fiind chestia aia de unde scoti cartela cand o cumperi.