| Cristina788 a întrebat:

Cum aflu dacă bateria telefonului a fost înlocuită cu alta? Am dus telefonul la reparat, iar când l-am luat aplicatiile si jocurile erau sterse, inclusiv mesajele. au mai rămas doar fotografiile.

Am un telefon cu sistem Android. L-am cumpąrat nou la cutie acum cateva luni. Avea cateva melodii, erau melodiile telefonului, eu le-am sters si acum când l-am luat de la reparat au reapărut melodiile alea de apel. Eu sunt sigură ca le-am sters o dată.
Nu cumva mi-au schimbat bateria?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai mult ca sigur i-au dat o resetare generala. Si mie cand imi resetam telefonul cu Android mi se stergea tot in afara de poze.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

laughing laughing laughing specialistii din rvice ti-au ransfera fotografiile inr-un calculator, ti-au resoftat telefonul aoi ti-au rapus poele asa cum le aveai. Ce legatra ar avea bateria cu aiurelile invocate de tine? laughing laughing laughing

| Anon31241212 a răspuns:

L-au resetat. Era normal ca iti pierdeai toate datele.

| SupMates a răspuns:

Bateria nu are nici un fel de legatura cu ce ai instalat in telefon.Cel mai probabil baieti de la service ti-au restartat telefonul din fabrica (motivul pentru care ti-au si reaparut acele melodii), si pozele le mai ai deoarece le-au salvat ei inainte de formatare, nu iti face nici un fel de grija, succes!

| TheMadKing a răspuns:

Atunci cand telefonul are o resetare din fabrica se sterge tot dar se pune ce ai avut prima data pe el.Deci ei nu ti-au schimbat bateria poti sta linistita, bafta.