| мαяdυк a întrebat:

Cum aflu daca telefonul meu este codat pe Orange? Nu am alta cartela de cosmote sau altceva ca as incerca sa vad daca merge. Am Samsung galaxy mini 2, nu stiu de unde e luat (Orange mai mult ca sigur pentru ca are cateva aplicatii preinstalate deezer, Orange film si tv de la Orange). Peste 2 saptamani plec in vacanta si vreau sa-mi bag cartela wind, as vrea sa stiu daca merge.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai alta cartela nici de la cunoscuti, intra intr-un magazin Orange si roaga-i sa-ti spuna ei. Stiu cum sa vada asta.

| Gabi19971983 a răspuns:

Pai cand deschizi telefonul (fara cartela, sa nu fie introdus SIM-ul) va trebui sa iti apara iconita de la Orange (sau orice alta de la alta retea) - daca este codat pe o anumita retea- daca nu iti apare nimic inseamna ca nu e codat.
Daca nu uita-te pe carcasa si vezi daca are vreo inscriptie. Poti incerca si la un magazin de-al lor sa iti spuna ei.
Bafta!

Alte răspunsuri
| DunkelheitBu a răspuns:

Roaga un prieten sa iti imprumute 2 minute cartela lui straight face

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Baga-ti ce cartela vrei si vezi daca ti-o citeste sau nu.