| MirelFlorin a întrebat:

Cum aş putea descărca de pe facebook messenger un audio clip pe care l-am primit?

Răspuns Câştigător
| catalingradofficial a răspuns:

Există o metodă! Mesajele de pe Messenger (și cele vocale) le poți vizualiza de pe calculator. Intră pe calculator si descarcă extensia "Download Helper" (disponibilă pentru browserele Mozila Firefox si Google Chrome). Odată ce ai instalat această extensie, accesează Facebook și intră pe convorbirea cu mesajul vocal. Apasă pe el pentru a-l asculta. De îndată, sus, în partea stângă a ecranului icon-ul extensiei instalate va străluci, semn care arată că a detectat fișierul. Apeși pe icon, apeși pe fișier și îl salvezi în calculator.
* Download Helper este o extensie folosită pentru a descărca videoclipuri de pe YouTube sau alte site-uri precum Daylimotion, Facebook, Vimeo etc., dar totodată este utilizată și pentru descărcarea diferitelor tipuri de fișiere audio.
Asta a fost tot. Sper ca te-am putut ajuta. Iți doresc o zi placută!

| alikleo a răspuns (pentru catalingradofficial):

Multumesc si eu, functioneaza!

2 răspunsuri:
| MirelFlorin explică:

Mulţumesc mult!