| Daniel_Gabriel_1995 a întrebat:

Cum as putea instala serviciile Google pe un Huawei P40 5G Emui 11?
As vrea fără cablu OTG.
Am la îndemână un laptop.
As putea cu o resoftare și în acel soft sa fie incorporat și serviciile google?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/f3MREfFPE5c

Sunt multe video-uri pe Youtube. Încearcă și tu pe asta vezi dacă merge. Sau du telefonul la niște băieți mai pricepuți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te agiți de pomană. Mai bine cumpărai alt telefon. Huawei sunt telefoane bune, chiar și eu am folosit Huawei. Dar am trecut din nou la Samsung din pricina problemelor cu care se confrunta Huawei și fără servicii google mai bine deloc. Și degeaba instalezi acum servicii google, dacă peste o luna, doua sau chiar mâine îți dispar aplicațiile de la google. Cauta pe TPU, să vezi câți sunt care se plâng că aplicațiile google au dispărut singure pe telefoane Huawei fara servicii google. Niciodată nu vei putea rula cum trebuie aplicații google pe un telefon interzis.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru anonim_4396):

As avea nevoie de Google Foto pentru backup la poze atât, nu duc lipsa celorlalte

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Nu știai? Mai nou google foto este în limita a 15 GB, dacă vrei spațiu suplimentar trebuie sa plătești 10 lei/lunar. Nu mai are spațiu gratuit pentru nu știu ce rezoluție. Și eu aveam vreo 10.000 poze pe google foto, unele nici nu știu pentru ce le țineam. Atunci când am aflat ca va fi cu bani, ce am avut nevoie am descarcat în telefon și restul am șters. Nu plătesc lor bani. Vezi ca este și aplicația MEGA care îți asigură 50 GB spațiu stocare gratuit, apoi dacă ocupi tot spațiul creezi alt cont. E simplu. Cu cei 120 lei/an cât costa prețul google foto sau drive, mai bine faci altceva. Sau mai practic : le încarci pe Facebook într-un album creat numai pentru tine. Acolo nu ai limita de GB, pana va implementa Mark Zuckerberg ceva nou care te va face sa renunti și la Facebook.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să dispară aplicațiile de la google dacă ai instalat serviciile google. Dispar așa din senin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Nu am întrebat dacă atunci când dispăreau era cerul senin sau înnorat. Însă doar că dispăreau.