| EuDoarEud a întrebat:

Cum as putea sa fac o cartela mica intr-una mare? Am avut un telefon la care trebuia microSim dar acum am unul la care trebuie Sim normal.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu microsim-ul la firma de telefonie la care esti si iti va da o cartela normala. Dupa ce iti va copia contactele de pe cartela sim veche.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la operatorul de telefonie si ti-o schimba gratis (cel putin la Orange e gratis).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Daca ai taiat cartela ti a ramas cealalta jumatate din cartelă, bagi jumatatea in telefon si lîngă ea bagi cartela si va arata ca o cartelă intreagă, jumatatea este cartonul acela care intră la sim. Sper ca intelegi ce zic, daca nu ai jumatatea de carton cauti o cartela veche o tai si gata ai rezolvat o.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Amuzant!

| Maries_Raul_1998 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu merge laughing)). Nici nu ar avea de ce sa mearga.

| AliGab a răspuns:

Pachetul de cartela cand vine are mai multe forme decupare si anume: SIM normal (cea mai mare decupare) si apoi mini/microSIM. Solutia cea mai simpla ar fi sa fi pastrat ambalajul initial al microSIM-ului tau, si sa vezi daca ai decupajul de SIM normal. Decupezi forma care este prinsa in cateva puncte, introduci microSIM-ul tau in acea forma de SIM si cam asta este...ai un sim normal. Daca nu mai ai ambalajul initial, atunci trebuie sa te duci la operatorul care detine cartela si sa ceri un alt SIM (ai grija sa aiba toate decupajele: si pentru SIM normal si pentru microSIM). Cred ca aceasta operatiune te duce undeva intre 5 si 10 euroi. Succes

| EuDoarEud explică:

Si asta cam cat ar costa?

| darrio2007 a răspuns (pentru EuDoarEud):

Nu am facut asta niciodata.Dar am fost de fata la asemenea situatie.

| darrio2007 a răspuns (pentru EuDoarEud):

La Orange nimic.