| jumpper a întrebat:

Cum as putea sa ma conectez la wireles cu telefonul mobil android daca in apropierea blocului unde locuiesc sunt parolate acele routere. Am instalat cateva aplicatii hack Wifi din google play si sunt inutile, adica genereaza parole la nimereala. Adica sunt aplicatii false.

4 răspunsuri:
| availablehandyman a răspuns:

Pff e greu sa spargi o parola de wirelles, si nu poti sa o spargi cu aplicati de pe telefon,! este un hack pentru pc! da e foarte greu sa faci asa ceva! daca puteam sa sparg parola de wireless acum aveam net de 5 mg pe pc

| Razvanp69 a răspuns:

Hai sa iti dau eu o explicatie. In caz ca ai observat chestia asta cand iti apare acolo numele unde sa te conectezi sub el scrie WPA/WPA2 asta inseamna ca ori cat de mult ai fi tu hacker sau si mai si nu ai cum sa aflii o parola wpa. Sunt multe tutoriale din astea pe youtube care iti arata ca poti sa spargi o parola de la router.Ei bine e posibil doar in situatiile cand in loc de WPA este WEP. WEP-ul este foarte usor de spart. Faci un stick de minim 1GB butabil si dupa dai laptopul sa iti buteze dupa stick ehee e complicat dar atata timp cat iti apare acolo WPA nu ai tu samnse sa le spargi pe alea in veci vecilor. AAA si vezi ca gasesti tutoriale si pentru asa ceva dar nu rezolvi nimic doar iti pierzi timpul si nu se merita. PS: Mai bine du-te la vecina si cerei parola zii ca stai seara in pat cu telefonul si nu are cum sa nu ti-o deawinking

| Marius_4665 a răspuns:

Pentu telefon ai putea cauta un heck dar nu stiu daca merge pe android...

| andy2598 a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta si nu fa prostii.Du-te la mall sau la un magazin unde au wifi free.