| Mariusgabriel998 a întrebat:

Cum blochez un numar asa fel incat nici el sa nu ma poata suna pe mine, dar nici eu pe el?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca e in blacklist trebuie sa il formezi manual ca sa poti suna, si atunci cred ca urla sus si tare ca e in blacklist (imi e prea lene de teste la ora asta)
daca el te suna, pe telefon apare, dar, chiar daca telefonul NU e pus pe silent, in afara de afisearea pe ecran nu suna si nu vibrea

astea sunt date de telefon, si depinde de modelul telefonului si alte chestii
altfel, din pacate, singura solutie e la operatorul de telefonie mobila care poate bloca un numar cum ai spus tu, insa nu stiu daca, chiar si ofera asa ceva clientilor... poti sa dai telefon si sa intrebi

| FonAfon a răspuns:

Dacă pui numărul în lista neagră (blacklist), nu te mai poate suna. Adăugarea la lista neagră se face ținând apăaat pe un contact și selectează butonul potrivit. Nu știu dacă poți să suni contactul respectiv cu această soluție.