| anonim_4396 a întrebat:

Cum blochez un numar de telefon? Sa nu mai trimita mesaje, sa nu mai sune?

Am un LG GM360.

Daca il blochez, o sa-l mai pot suna?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apelurile le poti bloca din setarile telefonului, insa nu si mesajele. Eu vreau sa blochez mesajele, dar nu stiu cum. Pentru apeluri intri la setari-apeluri-respingere automata si bagi nr. daca mai afli ceva, anunte-ne si pe noi.Bafta

| RaBiOsA a răspuns:

Pai am si eu un program de genul activat pe telefon. Din setarile telefonului am activat ca fiecare numar pe care nu il am in agenda sa nu poata sa ma sune, deci numerele private si orice alt numar din afara agendei nu ma poate suna. Insa mie imi apare doar missed call, nu suna telefonul. Uneori mai sun sa vad ce numere sunt acelea, daca sunt ale unor cunoscuti bine, daca nu, sa fie sanatosi, ca li se respinge. Din setarile telefonului e toata treaba. Dai la call barring si de acolo vezi tuwinking

| ade_stefan a răspuns:

Salut,

Blocarea de apeluri o poti face si direct din telefon, de prin setari. Nu stiu daca poti face si pentru mesaje. Unele telefoane au si varianta asta, insa nu toate. Daca vrei pentru amandoua poti folosi anumite aplicatii/programele si iti blocheaza nr. dorit (nu te suna, nu primesti mesaje). Astea se numesc blacklist.