| cornel08 a întrebat:

Cum deblochez si eu telefonul meu personal LG L7 deoarece am bagat codul patern (modele) gresit de 5 ori iar acuma imi cere sa ma conectez cu cont google, am bagat contul si paroma am dat conectare si nu imi merge imi cere parola mereu si nu merge va rog ajutati-ma

6 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Ai internetul activat?

| cornel08 explică (pentru pbsolver):

Nu-l am ca nu imi da voi sa mai umblu pe telefon imi cere condul google si parola dar nu merge cum activez netul dac nu imi da voie ai idee

| cornel08 explică (pentru pbsolver):

Ma poti ajuta te rog am nevoie de telefon

| pbsolver a răspuns:

O sa se stearga tot daca urmezi pasii astia dar telefonul iti va functiona. Asigura-te ca ai telefonul incarcat peste 60% si fa ce scrie mai jos
1. Stinge telefonul, scoate bateria si bag-o inapoi
2. Apasa volum jos+butonul de pornire
3. Cand s-a aprins butonul de setari apasa pe el
4. Dupa ce a vibrat da drumul butonului de pornire
5. Ia mana de pe orice buton inainte sa apara logo-ul LG
6. Asteapta pana telefonul se reseteaza

sursa: http://www.youtube.com/watch?v=aE5sTWHXZBI

| cornel08 explică (pentru pbsolver):

Tot nu merge sad am urmat toti pasi si degeaba ..deci am scos bateria, am bagat-o din nou am tinut apasat butonul de la volume in jos am apasat butonul de pornire a vibrat si s-a aprins doar ledurile de la butoanele de jos si atata mai departe nu mai apare nimica..era scoasa cartela card in el nu am o trebui sa las carte la in el?

| pbsolver a răspuns:

Informativ, te-ai uitat la clipul de pe youtube pe care ti l-am lasat?