| Didutza30 a întrebat:

Cum deblochez un telefon Samsung ..am blocat pinul si imi cere cand il deschid cod puk si eu nu-l stiu! da-u fundita urgent!

Răspuns Câştigător
| SmooKerS a răspuns:

Buna Didutza! Sincer nu stiu o metoda de a debloca fara a sti puk-ul! Dar stiu ca nu se blocheaza telefonul ci doar cartela... Daca esti la abonament dai o fuga la operatorul de retea respectiv si iti vor furniza PUK-ul daca esti la liber... i-ati alta cartela happy FUNDA? big grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la relatii cu clientii si cere codul PUK.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi suna la Serviciul Clienţi şi obţii acel cod.

Dacă ai cartelă PrePay cumpărată la pachet, atunci pe "suportul" pe care era montat SIM-ul ( sau pe carcasa pachetului ) era notat codul PUK.

Sau, dacă eşti pe Orange, suni la *100*8*1*9*prepay/abonament#

Toate cele bune.

| andreyusnice a răspuns:

Cand ai cumparat cartela(sau te-ai abonat) ai primit o cutie ceva pe care scrie PIN-ul, PUK1 si PUK2.
Din moment ce l-ai blocat si nu cred ca ai notate codurile, vezi la centrul retelei de telefonie la care esti abonata.

| Didutza30 explică:

Multumesc toate mi-au fost de ajutor. daca as putea va-s da la toti FUNDITA! tongue