| DenimM a întrebat:

Cum decodez un iphone 5s?
Curand o sa iau de la cineva un iphone 5s aproape nou, codat pe alta tara la pretul de 800lei
Credeti ca merita, merge decodat? Am inteles ca se poate face si de acasa cu ajutorul unui pc si daca nu, cei de la gsm decodeaza?
Nu vreau sa-l decodez cu gevey, vreau sa fie liber de retea.
Dau funda cine ma ajuta cu niste informatii.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Decodarea este in functie de tara si de reteaua pe care e blocat. Te costa de la 100 lei pana la 1000 lei daca ai ghinion.

| MyChemicalRomance a răspuns:

Decodarea nu stiu cat este. Dar zic ca nu merita. Se gasesc si la 900 lei neverlock.