| Anonim271 a întrebat:

Cum descarc o aplicatie de pe google play pentru ca atunci cand dau pe o aplicatie imi apare asta ca nu ati accesat aplicatia magazin google play (pictograma aplicatiei sub forma de punga de cumparaturi alba)'
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Pai intri pe aceea pictograma de la google play, tastezi la cauta(search) ce aplicatie vrei sau un nume presupus de aplicatie, ti se da o lista si apoi alegi.dar ar trebui sa-ti mearga si fara sa intri pe google play din telefon.da, pe google play poti sa o deschizi sau sa o dezinstalezi.

| Anonim271 explică (pentru user5493):

Pai am intrat pe google, am scris ggole play am dat la cautaru o aplicatie "supersu" iar can dau acolo instalati imi zice "nu ati accesat aplicatia magazin google play (pictograma aplicatiei sub forma de punga de cumparaturi alba) de pe dispozitivul dvs. utilizand acest cont de e-mail".
Deci cum o activez ca din cate am inteles trebuie sa activez aplicatia magazin google play?

| user5493 a răspuns (pentru Anonim271):

Pai trebuie sa ai un cont de gmail valid, sa-ti faci unul daca nu ai, sau fa-ti altul daca nu merge acela.

| Anonim271 explică (pentru user5493):

Pai eu am un cont!

| Anonim271 explică:

Nu trebuie cumva sa activez ceva in cont, adica aplicatia aia magazin google play ca sa mearga? problema e ca unde sa dau sa o activez ca sa pot instala?