| hardy1 a întrebat:

Cum e cu asigurarea la telefoanele mobile?
Mi-am luat un smartphone si i-am facut asigurare care acopera loviturile accidentale, contactul cu apa(la fel accidental) etc.
Cei de la magazin mi-au spus ca daca de exemplu sparg display-u accidental imi schimba telefonul( NU il repara) daca il scap in apa la fel...
Intrebarea mea e cum demonstrez ca e accidental?
Daca de exemplu il sparg intentionat si zic ca e accidental mi-l schimba?
S-a confruntat cineva cu asa ceva?

1 răspuns:
| AnonymousTPU007 a răspuns:

Pai din moment ce platesti asigurare pe luna ar trebui sa il repare fara comentarii.E ca si la casco, nu?laughing