| bmerry a întrebat:

Cum e cu roamingul? Daca l-am activat, pur si simplu voi avea semnal in strainatate si voi putea efectua apeluri?

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

In termeni simpli, Roaming inseamna efectuarea de apeluri din reteaua ta, chiar daca parasesti raza de actiune a retelei la care esti abonata sau de la care ai servicii. Intrebarea ta este si un raspuns deja. happy Mai nou, conform unei legi din Comunitatea Europeana, roaming-ul nu atrage dupa sine costuri suplimentare. Calatorie placuta!

| suntserios a răspuns (pentru Admunssen):

Nu atrage costuri suplimentare daca ai optiuni de roaming, altfel se taxeaza

| bmerry explică (pentru Admunssen):

Iar in afara Uniunii Europene?

| Admunssen a răspuns (pentru bmerry):

Doar in interiorul Comunitatii Europene. Ce nu ai inteles?

| bmerry explică (pentru Admunssen):

Am inteles ce ai spus, intrebam doar cum stau lucrurile in afara...

| Admunssen a răspuns (pentru bmerry):

Invers decat in interiorul Comunitatii. Adica pe bani.