| Okin14 a întrebat:

Cum e mai bine pe cartela sau abonament?
Am avut pana prin noiembrie anul trecut cartela si mi-am luat un telefon nou pe abonament de 2 ani, si cu 30 de lei lunar am 500 min / sms, 10 mg, 75 internationale/nationale, 100 min video ( pe abonament), iar parca cu 35 de lei pe cartela aveam 4000 de min /sms cosmote...+ altele...
Iar daca vreau sa inchid abonamentul Cosmote inceput pe 21 noiembrie anul trecut, pot?
Sau ziceti ca dupa ce vor expira cei 2 ani si o sa raman tot pe abonament o sa primesc un telefon la alegere ...si e mai convenabil?
Eu nu ma pot hotara.
Vreau si parerea voastra si daca se poate sa inchid abonamentul?

Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Da ca sa se incheie abonametul cu cosmote trebuie sa treaca astia 2 ani iar dupa ce trec poti sa-ti cumperi alt telefon dar abonamentul sa-l faci mai mic nu poti

| JackDanielTime a răspuns (pentru d3men7zel):

A si-am uitat daca esti pa cartela si esti in toiul vorbirii si nu mai ai minute convorbirea este dusa ''cu drag Nelu'' pe cand la abonment poti vorbi peste minutele pe care le ai la dispozitie platind minutele in plus dupa aceea.Asta este costul suplimentar

| Okin14 explică (pentru JackDanielTime):

Asta stiam,,, Mai astept si alte raspunsuri...

| JackDanielTime a răspuns (pentru Okin14):

Ce detalii? iti pot da si altele

4 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

Trebuie sa respecti cei 2 ani de abonament iar dupa aia poti trece pe cartela ramai cu acelasi nr de abonament, Funda?