| Nuzicnume a întrebat:

Cum e netul acela nelimitat de Telekom la oferta de 5€ fără perioada contractuala? Chiar merge la viteza maxima nelimitat fără să scadă la 148kbps? Acolo scrie 1.5GB
4G-ul are semnal?

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Nu prea exista net mobil "nelimitat", e doar o chestie sa iti ia ochii (am avut la un moment dat un modem 3G de la Vodafone, care era intr-adevar nelimitat, dar era dat la un abonament de business grup si se plateau o tona de bani)

iar tu ai scris limitele singur, da, chiar merge foarte bine pana consumi aia 1.5G si apoi o sa scada la o viteza la care iti merge, dar foarte slab (4G viteza posibila pana la 450mbps, real vreo 30mbps, apoi scade la 145kbps inseamna 0, 145mbps, fa socoteala)... iar, oferta e putin teapa, pe 4G ar trebui sa ai cel putin 30G... 1.5G ii consumi si in 30de minute daca te uiti la Youtube HD, cu alte cuvinte iti merge 4G timp de 30minute pe luna!

| Laurentiu31082005 a răspuns:

Nu stiu