| Băă_Calin_1997 a întrebat:

Cum e posibil ca la cartela Vodafone unii folosesc datele mobile fara sa-si incarce cartela cu credit (folosesc doar aia 1, 5GB gratis lunar) si eu incarc cartela luna de luna si folosesc doar MB (ca daca nu incarc, nu ma lasa sa folosesc internetul)? Cum sa fac sa am si eu ca ei?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca cei care nu au multa data pe telefon, prefera sa folsoeasca computerul cand se uita pe internet sau la filme, pe cand tu, probabil preferi sa te uiti de pe telefon, mai mult.
Cum sa faci sa ai internet ca ei?
Simplu! Foloseste mai mult computerul de acasa, iar telefonul il folosesti doar ocazional.

| Lostlyric a răspuns:

Poate folosesti creditul si nu ai extraoptiune activata. Incearca sa folosesti extraoptiuni, care au frecvent oferte pentru date si iti dau pachete de la 1, 5 Giga in sus.