| AlexMaftei2001 a întrebat:

Cum fac captura de ecran la Samshng a13 2022?
Țin apăsat pe volum mai mic și oprire/pornire și nu merge.

4 răspunsuri:
| RoxanaElena007 a răspuns:

Incearca sa apesi scurt, poate asa merge. Daca apesi lung, cel putin la a20e al meu imi reporneste si e de ajutor atunci cand se blocheaza. Poate ai in bara de stare optiunea sa faci ss. Daca nu merge nici asa vezi ca poate ai activat in setari la caracteristici avansate, miscari si gesturi si poate ai optiunea sa glisezi cu palma in fata telefonului ca sa faci ss (nu stiu daca la a13 e optiunea aia dar incearca sa vezi). Daca nici asa nu merge mai ai 2 optiunui, folosesti google assistant si ii spui "take a screenshot" sau instalezi de pe magazin play o aplicatie pentru screenshot-uri.

| mario78902 a răspuns:

Salut! Trebuie sa apesi pe butonul de incetinire la volum si butonu de oprire simultan si s-a tii apasat putin

| AlexMaftei2001 explică (pentru mario78902):

Când apăs îmi apare închidere, repornire...