| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac print screen la un Philips S398?

Răspuns Câştigător
| criss98criss98 a răspuns:

Incearca sa apesi pe butonul de volum simultan cu butonul de blocare

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

1. Apasati butonul power (butonul de deschidere) si butonul de volum mai mic, in acelasi timp.

2. Tineti apasate aceste doua butoane impreuna pentru cel putin doua secunde.

3. Pentru a face captura de ecran este nevoie ca sa apasati concomitent pe cele doua butoane si sa le ti apasate impreuna.

4. Daca ati respectat pasii de mai sus, un screenshot care surprinde imaginea care era afisata de catre dispozitivul folosit in momentul in care ati apasat butoanele power si volum mai mic, va fi salvata in memoria acestuia, in folderul "pictures – screenshots"

In functie de tipul de dispozitiv utilizat, smartphone, care ruleaza Android Jelly Beam, pozitionarea butoanelor power si volum mai mic, poate varia.