| iuliandudu a întrebat:

Cum fac sa-mi mearga youtube pe Samsung Galaxy 3 (GT-I5800..sau APPOLLO). ajung la youtube si cand dau sa vad filmuletzu imi da eroare la conexiune...ce setari trebuie facute? Dau FUNDOI

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Telefonul este conectat la internet atunci cand vrei sa folosesti Youtube? Eu din cate stiu daca nu e conectat la internet iti da eroare de conexiune si nu poti vedea nici lista de videoclipuri...dar daca tu zici ca atunci cand dai play la un filmulet apare eroare banuiesc ca ai totusi conexiune ca vezi lista. Posibil insa sa fii pe Gprs si filmuletul se incarca foarte greu si am impresia ca primesti un mesaj de genul Connection time out. Am dreptate?

| iuliandudu explică (pentru M29):

Nu. Internetul este conectat, intru pe facebook pe google, intru pe youtube imi caut un filmulet dau pe el si imi zice Web page not available...asta imi apare doar cand nu am internetul.banuiesc ca trebuie facute setarile.adica nu cred ca merge youtube (aveam un Samsung 5510 si mergea youtube si sa nu mearga pe galaxy). telefonul are retea 3G.

12 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

M-am uitat pe internet, si am vazut ca telefonul tau are Android, m-am uitat si in telefonul meu in aplicatia Youtube si nu am gasit setari referitoare la internet. Merge Youtube daca telefonul este conectat la WI-FI?

| iuliandudu explică (pentru M29):

Nu am incercat. Voi incerca ...Ms pentru sfat.

| M29 a răspuns (pentru iuliandudu):

Cu placere;-). Daca nu merge ne anunti si cautam o rezolvare.

| iuliandudu explică (pentru M29):

Nu merge nici cu Wifi activat dar am inteles de la prieteni ca ar trebui Flash Player si am descarcat o versiune dar nu mi-o citeste telefonul... Mai ai si alte sfaturi?big grin

| M29 a răspuns:

Salut ai mare grija cu versiunile de flash instalate. In multe versiuni neoficiale de flash au fost descoperiti virusi, malware...
Ai facut un update la versiunea de Youtube?
Incearca sa intri pe Youtube direct din browser si vezi dac merge sau ce zice.
Succes!

| iuliandudu explică (pentru M29):

Pai tocmai ca eu nu am youtube browser pe telefon. Dar am vazut ca la cei care au merge. De unde il pot descarca?

| M29 a răspuns (pentru iuliandudu):

Pentru varianta de browser intra in programul tau preferat de navigat pe internet de pe mobil si accesezi www.youtube.com

Iar aplicatia Youtube o ppoti descarca gratuit pe pe Google Play. (Daca ai Android telefonul vine preinstalat cu aceasta aplicatie)

A mers vreodata Youtube pe telefonul tau?

| iuliandudu explică (pentru M29):

Nu a mers niciodata...Telefonul este Android sigur dar nu are aceasta aplicatie adica in meniul principal nu este dar daca nu merege pe www.youtube.com nu cred ca ar avea browser. Si unde intru pe Google Play ca eu am doar Samsung Apps si Android Market si cum adica programul tau preferat de navigat?

| M29 a răspuns (pentru iuliandudu):

Programul tau preferat de navigat este browserul. Inainte se numea Android market si acum se numeste Google Play. Intra in Android market si daca esti logat in contul tau de Google se vor updata aplicatiile de la Google si vei putea descarca alta aplicatii din Google Play.

| iuliandudu explică (pentru M29):

Mi.am facut mai multe conturi dar nici unul nu merge...Nu stiu ce are... daca se poate te rog sa-mi faci tu unul si sa-mi lasi mesaj la id iulian_dudu

| M29 a răspuns (pentru iuliandudu):

In acest caz nu te pot ajuta. Nu se poate face cont pentru o alta persoana.