| allyn333 a întrebat:

Cum fac sa nu mi se mai descarce bateria asa de repede pe Allview P5 life? Fudita! laughing))

Răspuns Câştigător
| MaxiEcho a răspuns:

Și dacă spui ca la început nu era asa îti recomand ca sa îl descarci complet apoi sa îl tii la încarcat 12 ore!
Sa faci asta de 2-3 ori!
Daca nu descarcati de pe google player Batery Saver!
Și dacă tot te tine puțin ar trebui sa îl duci la Garantie!

11 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

-Scade intensitatea luminii
-Opreste bluetooth, wi-fi, date mobile etc cand nu le folosesti.
-Foloseste tema si fundal inchise la culoare.
-Altceva nu mai stiu.
Eu am facut la al meu ca la Nokia de pe vremuri si mi se descarca bateria in jumatate de ora daca il folosesc (mesaje).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactiveaza luminozitatea.

| MasterGamer1995 a răspuns:

Nu cred ca poti! Daca nu ti l-ai formatat cum trebuie nu e vina mea! Incearca sa iti repari bateria! Sau cumpara-ti un telefon nou.

| allyn333 explică:

De cateva zile se intampla asta, nu de cand l-am luat.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Setează-l pe modul economic!

| MskDesign a răspuns:

Cat tine bateria?

| allyn333 explică:

Daca stau non-stop pe el ma tine vreo 2 ore.

| Max_David_1994 a răspuns:

-Scade intensitatea luminii
-Opreste bluetooth, wi-fi, date
mobile etc cand nu le folosesti.
-Foloseste tema si fundal inchise la
culoare.

Nu-l mai lăsa mult la încărcat că se strică bateria, şi dăi un tutorial pe youtube.

| MaxiEcho a răspuns:

Bună allyn îti recomand sa dai luminozitatea minima sa nu îti tii actactivat Bluetooth și wi-fi

| Made_Self_1995 a răspuns:

Tine-o in congelator 24 de ore dupa care 2-3 ore la temperatura camerei...o reincarci complet si vei observa diferenta...inainte de toate trebuie sa fie descarcata complet.

| Addaa1998 a răspuns:

Sa nu stai pe el toata ziualaughing