| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac upgrade la android? Am un telefon Allview v1 viper si as vrea sa fac upgrade de la 4.2.1 la o versiune mai noua.Va rog frumos ajutati-ma si pe mine ca e prima data si nu stiu cum.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa poti face un update trebuie sa obtii drept de administrator asupra telefonului prin root-are si apoi poti sa schimbi. Operatiunea este foarte complicata si periculoasa. Oricum poti sa faci update, daca sunt date noi, cu softul din telefon (dupa ce ai facut un backup pe card sau pe net) din Setari/ Sistem update. E mai putin periculos.

| Jipa95 a răspuns:

Poti face cum a spus Salontanul si pierzi garantia telefonului, plus riscurile ce pot aparea, sau astepti tu frumos sa-ti vina update-ul la o versiune mai noua la android, si poti face update-ul fara nici un risc.