| OprisKarrina a întrebat:

Cum imi activez netu pe telefon (iphone 4s )?

Răspuns Câştigător
| MariuX a răspuns:

Daca ai net pe cartela trebuie sa intri la SETARI - WIRELESS SI RETELE - RETELE DE MOBILE - SI ACTIVEZI (Date activate)
Daca vrei sa intri pe wireless
SETARI - WIRELESS SI RETELE - SETARI WIFI(doar daca vrei sa alegi pe wifi sa te conectezi)
Daca ai o parola memorata in telefon, cand vei porni wifi, o sa se conecteze automat
Bafta! (nu uita sa dai funda la cei cu cel mai bun raspuns big grin)

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cere setarile de la operatorul din reteaua ta.

| Lunara a răspuns:

Wifi-ul din "configurari", o sa iti apar acolo "wifi".
Datele mobile tot din "configurari", "celular", "activati 3G".