| whatisthis19 a întrebat:

Cum imi dau seama ca un nr de tel este vechi sau nou?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni pe acel numar si daca i ti raspunde altcineva inseamna ca persoana pe care ai sunat o si a schimbat numarul, cred ca la asta te referi prin intrebare sau?

| whatisthis19 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu la asta mă refer, ma refer la persoana care are nr de tel vechi sau nou.

| Lioana a răspuns:

Ce înseamnă la tine numar vechi?

| whatisthis19 explică (pentru Lioana):

Ca îl are de mult nr-ul maxim 3 4 ani

| Lioana a răspuns (pentru whatisthis19):

Nu ai de unde sa stii de cand are cineva un numar. Doar firma de telefonie stie asta. Dar daca e nr prepay si a fost dat de la o persoana la alta nici firma nu stie.

| împreunăfacembine a răspuns:

Doar firma de telefonie știe asta. Cred ca te referi la faptul ca ai doua numerele ale aceleași persoane și nu știi care e bun și care nu. Pai întrebi persoana respectiva sa vezi care e numărul bun.