| bubulinuta a întrebat:

Cum imi dau seama ca un telefon e replica?

10 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Depinde de telefon, dar in general replicile au camera mult mai slaba (VGA)

| Sheldon a răspuns:

Sunt de accord cu IonutRM si ar mai fii cateva repere
Din punct de vedere estetic, daca are un aliaj rezistent
La pornirea acestuia, o replica porneste mult mai rapid decat cel original fiindca uneori la replici nu toate aplicatiile sau functiile telefonului sunt disponibile

| IonutRM a răspuns:

Antutu Benchmark de pe google play, descarci si dai sa testeze telefonul, daca este original va scoate un punctaj mare, daca este replica va scoate un punctaj mic, Antutu iti va arata si specificatiile telefonului.

| bubulinuta explică (pentru IonutRM):

6862 e bine?

| IonutRM a răspuns (pentru bubulinuta):

Ce telefon ai?

| bubulinuta explică (pentru IonutRM):

Samsung galaxy s4

| IonutRM a răspuns (pentru bubulinuta):

Ii copie 100% la 6862 de pct in Antutu Benchmark...

| bubulinuta explică (pentru IonutRM):

Si ce inseamna mai exact ca e copie? adica...merge prost sau ceva? ca se mica destul de bine, cu exceptia camerei...

| IonutRM a răspuns (pentru bubulinuta):

Adica nu ii Samsung ii o copie facuta de chinezi la un pret de nimic... gen 500-600 lei... e grav daca ai dat 2000 lei de el

| bubulinuta explică (pentru IonutRM):

Si de ce imi scrie "good job, welcome to the world of high-end smartphones"?