| feraryyy78 a întrebat:

Cum imi dau seama care este diferenta dintr-un iphon fake si unul real? Dar dintre un ipod fake si unul real?

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Simplu.Il conectezi la un calculator care are instalat itune pe el si daca itune iti recunoaste iphonu sau ipodul atunci este Apple. Daca nu atunci e stift.

| relian a răspuns:

Iphone nu este incapsulat deloc cum zice cineva pe aici.Toate iphonele si ipodurile au suruburi acolo unde pui mufa sa le incarci. Daca te uiti vei vedea doua suruburi f mici.La iphone 2, 3 dupa ce desfaci acele suruburi care sint in cruce si f mici, deci iti trebuie o surubelnita f fina va trebui sa traci cu o ventuza de ecan din partea disnpre butonul home.Tragi cu grija si iese tot ansmblu ala ecran desticla cu tot cu LCD pentru ca sint puse pe un cadru toate.Dar nu ai de ce sa faci asat doar daca vrei sa schimbi ceva piese ori sa repari ceva.La iphone 4, la fel ai doua suruburi tot acolo dar si mai mici ca alea de la 3 ori identice si dupa ce dai acele suruburi jos impingi de capacul din spate si iese afara. Poti vedea bateria si motherboardul si ce mai e pe acolo.Dar si asa nu vad ce treaba ai tu sal desfaci.Dar am zis asa sa iti zic sa ai idee cam ce si cum.Dar cum am zis si a mai zis sia tcineva pe aici il conectezi la itune si daca il vede ala e. daca nu-l vede e fake.Deci iphone 4 si 5 au capac la spate, doar ca este prins in suruburi tot acolo la mufa unde pui incarcatorul.Deci daca are capac nu e fake cum zicea cineva pe aici.Depinde ce iphone ai.La ipod la fel conectezi la itune si la fel vezi daca il recunoaste.Itune nu poate recunoaste un device fake.

| 0rlando a răspuns:

Foarte simplu, replica are capac la baterie, originalul este încapsulat.

| feraryyy78 explică:

Eu am auzit de la cineva ca daca le poti lua jos carcasa este fake. Este adevarat?

| DeepInDarkness a răspuns (pentru feraryyy78):

Nu cred. Si mie mi-a dat carcasa jos sa schimbe bateria da e original.
Si in plus se vede pe el daca e fake.

| kalashnikovpusca a răspuns (pentru feraryyy78):

Iphonul nu se desface, e tot dintr-o bucata.Cum sa se dea carcasa joslaughing da, e fake atunci.

| feraryyy78 explică:

Da la capacul din spate, dar la ipod?

| MihaiA a răspuns:

Intri in setari, te duci la informatii si acolo ai S/N. Il iei si-l verifici pe site-ul Apple.

| anonim555344 a răspuns:

Diferenta se vede de la pamant la cer il conectezi la un calculator cu itunes si vezi dacal recunoaste

| kalashnikovpusca a răspuns:

Cum sa dai ma carcasa jos? el se referea la capacul din spate cred, nu la suruburi.